Registrujte se a získejte 5% slevu na veškerý sortiment!!

  ALAVIS™ Kloubní výživa 90 tablet

  Centrální sklad Kbely: 1 ks
  Prodejna Hloubětín: 1 ks
  0 hodnocení
  595 Kč 517 Kč bez DPH
  - +

  Popis produktu a parametry

  Intenzivní kloubní výživa. Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát ve vysoké koncentraci. Pro správnou funkci kloubní chrupavky a zlepšení pohyblivost kloubů.

  Velikost balení: 90 tablet

  Doporučujeme:

  • pro ochranu a regeneraci kloubní chrupavky
  • pro velmi intenzivní výživu kloubů
  • pro preventivní ošetření kloubů u mladých a zdravých jedinců
  • pro zmírnění bolesti kloubů
  • pro zlepšení pohyblivosti zejména u starších psů
  • pro zpomalení až zastavení dalšího poškozování kloubních chrupavek
  • pro prodloužení aktivního věku zvířete

  ALAVIS™ Kloubní výživa obsahuje látky Glukosamin sulfát a chondroitin sulfát, což jsou látky, které se řadí do skupiny tzv. glykosaminoglykanů (GAG). Tyto látky tvoří přirozenou součást kloubní chrupavky a kloubní synoviální tekutiny. Jejich úbytek se projeví ve zhoršení funkce kloubu a v urychlení rozvoje artrotických změn. Z přípravku ALAVIS™ Kloubní výživa se tyto látky snadno vstřebávají a vestavují do poškozené chrupavky. Jejich dostatečný přísun zabezpečuje dlouhodobě správnou funkci chrupavky, její pevnost, pružnost a odolnost. Mechanismus účinku těchto látek je společný a spočívá v chondroprotek­tivním působení. Účinné látky jsou přítomny v potřebném množství a navíc v koncentrované podobě.

  ALAVIS™ Kloubní výživa dlouhodobě zabezpečuje pevnost, pružnost a odolnost kloubní chrupavky.

  Velikost balení: 90 tablet

  Výrobce: Patron ca, s.r.o., Jakubská 647/2, 110 00 Praha 1, Česká republika, divize LightHouse International Inc., 1st. Canadian Place, M5X 1B5 Ontario, Kanada.

  Veterinární přípravek je schválen ÚSKVBL pod číslem 176–03/C.

  Látky obsažené v přípravku ALAVIS™ Kloubní výživa:

  Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát

  Glukosamin sulfát
  Glukosamin hraje významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykanů (základních stavebních složek chrupavky) a je hlavním substrátem pro jejich vznik. Glukosamin je aktivně přijímán chrupavkou. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky.

  Chondroitin sulfát
  Chondroitin sulfát Je důležitou součástí kloubní chrupavky. Váže velké množství vody, čímž hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykanů a redukuje kolagenolytickou aktivitu. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, mírní bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a mírní i průběh zánětu kloubu.

  Obsah účinných látek v jedné tabletě:

  • Glukosamin sulfát – 500 mg
  • Chondroitin sulfát – 400 mg

  Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, dihydrogen fosforečnan vápenatý, stearan hořečnatý, methylhydroxy­propylcelulosa

  Z důvodu zachování kvality přípravku nejsou přidávána žádná barviva ani konzervační látky.

  Dávkovací tabulka:

  Hmotnost psa: Iniciační dávka (prvních 14 dní): Udržovací dávka (pokračovací):
  1 – 5 kg 1 tableta 1 / 2 tablety
  5 – 10 kg 1,5 tablety 3 / 4 tablety
  10 – 25 kg 2,5 tablety 1 tableta
  25 – 45 kg 3 – 3,5 tablety 1,5 tablety
  45 a více kg 3,5 – 4,5 tablety 2 – 2,5 tablety

   

  Způsob použití: Tablety se podávají denně dle doporučeného dávkování přímo do tlamy nebo s kouskem potravy, event. rozdrcené do krmiva. Přípravek zvířata obvykle přijímají bez problémů.

  Délka užívání: Přípravek podávejte optimálně tři měsíce, potom udělejte 1 – 3 měsíce pauzu a přípravek opět nasaďte.

  Upozornění: Přípravek je možné podávat s krmivy obsahujícími chondroprotektivní látky. Pozitivní účinek se tak zvýší. Při kloubních obtížích je vhodné ALAVIS™ Kloubní výživu podávat společně s přípravkem ALAVIS™ Single Maxík.

  Hodnocení zákazníků (0)

  Zatím žádné názory

  Přidat vlastní hodnocení
  logo-dark logo-white search arrow-left arrow-right arrow-top basket close discount-circle envelope hamburger checkbox-checked checkbox-unchecked minus paw-print pen plus plus-circle question-circle star tel trash truck user angle-bottom angle-left angle-right angle-top arrow-down check code brand map-pin
  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.