Registrujte se a získejte 5% slevu na veškerý sortiment!!

  Autor: admin hlavní
  Aminela Clean

  Ekologické čisticí prostředky 

  Mít doma pejska, kočičku nebo jiné zvířátko je radost, ale také starost. Úklid domácnosti se s každým novým chlupáčem stává náročnější. Každá hospodyňka jistě uvítá zlepšováky, které zrychlí a zdokonalí úklid, aby zbylo více času na příjemnější aktivity.  

  Biologicky rozložitelné nečistoty jako jsou moč, výkaly nebo zvratky se dají efektivně odstranit enzymatickými čisticími prostředky. Klíčový je obsah bakterií, které rozkládají organické sloučeniny a enzymů, které dále rozkládají sloučeniny na jednodušší, které již nezapáchají. Produkt opravdu odstraňuje příčinu zápachu, nefunguje jen na principu překrývání vůní. Tyto prostředky nezatěžují životní prostředí, použití je zcela bezpečné pro lidi, zvířata i rostliny. Tyto přípravky se využívají i v některých veterinárních ordinacích. 

  Vzhledem k tomu, že tyto přípravky odstraňují příčinu zápachu, tak fungují i proti dalšímu přeznačkovávání u psů a kocourů. Nezoufejte ani u starších fleků a zdrojů zápachu, jen aplikujte větší množství čistícího prostředku a nechte ho působit delší dobu. Někdy může být míst, které jsou zdrojem zápachu více, zkuste vyhledat všechny. Nevzdávejte boj se zápachem tak snadno a vyzkoušejte čisticí prostředky vyvinuté speciálně k odstranění nečistot po domácích mazlíčcích. 

  Enzymatické spreje lze využít k čistění pelíšků, podlah, pohovek, koberců, textilu i zdiva. Kromě toho jsou vhodné i na čištění interiéru aut. Použití je jednoduché, stačí nasytit znečistěnou oblast tekutinou a nechat působit. Přebytečnou tekutinu můžete po nějaké době vysát hadříkem nebo papírovým ubrouskem a nechat přirozeně vyschnout. Přípravek navíc zanechává příjemnou vůni. Pro vytírání se používá přípravek zředěný s vodou v poměru 1:100.  

  Spreje jsou vhodné i na údržbu kočičích záchodů nebo klecí hlodavců a jiných zvířat se srstí chovaných v klecích. Během celkové výměny podestýlky nebo kočkolitu je vhodné vystříkat celou bedýnku sprejem, nechat působit a následně otřít suchým hadrem. Následně můžete denně podestýlku nebo kočkolit poprášit sprejem, nicméně dejte pozor, aby nebyl sprej naaplikován přímo na zvíře.  

  Jak postupovat, aby bylo čistění opravdu účinné? 

   

  • Dostatečné množství tekutiny 
  • Dostatečně dlouhá doba působení 
  • U starších nečistot bude potřeba několikanásobná aplikace 
  • Přebytečnou tekutinu vysát papírovým ubrouskem a po vyschnutí je možné ještě místo uklidit vysavačem
  • Správně zvolit produkt

   

   

  logo-dark logo-white search arrow-left arrow-right arrow-top basket close discount-circle envelope hamburger checkbox-checked checkbox-unchecked minus paw-print pen plus plus-circle question-circle star tel trash truck user angle-bottom angle-left angle-right angle-top arrow-down check code brand map-pin
  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.