Registrujte se a získejte 5% slevu na veškerý sortiment!!

  Autor: admin hlavní

  Poměrně často se setkáváme s tímto dotazem. Krmivo typu Light a Senior má nižší množstvím tuku a bílkovin. Často je doplněné o preparáty na klouby, protože jak starší věk, tak i vyšší váha značí více opotřebované klouby.

  Pokud je však ale opotřebování větší než úměrné věku, doporučujeme stejně použít speciální doplňky stravy. 

  A ve kterých případech bych měl sáhnout po krmivu typu Light a Senior? U dospělého pejska je to poměrně snadné. Tento typ krmiva použijeme ve chvíli, kdy bude mít pejsek nadváhu. Důležité ale je si uvědomit, že pejsek kromě speciálního krmiva potřebuje také větší množství pohybu. Jeho sníženou aktivitu postě pouze krmivem dohánět nelze.

  Druhým případem, kdy je možné krmivo typu Light a Senior použít je ve vyšším věku pejska. Dříve se udávalo od 7 let psa. My doporučujeme spíše než na absolutní číslo, koukat spíš na aktivitu psa a na jeho váhu a vitalitu. Pokud je pejsek i v 10 letech stejně vitální a má normální váhu jako v 5ti letech, není použití speciální receptury nutné. Pro speciální recepturu bychom měli sahat až ve chvíli, kdy má pejsek vyšší váhu a menší aktivitu. Tedy i v pozdějším věku je možné použít recepturu pro dospělé psy nebo ALS recepturu. Pouze doporučujeme upravit případně krmnou dávku dle aktivity. Pokud by pak už krmná dávka nestačila, teprve potom doporučujeme zvolit krmivu typu Light a Senior.


  Martin Pučálka

  logo-dark logo-white search arrow-left arrow-right arrow-top basket close discount-circle envelope hamburger checkbox-checked checkbox-unchecked minus paw-print pen plus plus-circle question-circle star tel trash truck user angle-bottom angle-left angle-right angle-top arrow-down check code brand map-pin
  Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.